• Poklikani

    Wspólny krok w Twoją przyszłość

Scratch z elementami Lego WeDo

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Obiekty mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne. Wygląd postaci przypisanych do obiektów można wybierać z zasobnika, tworzyć lub importować z zewnątrz.

Ilość zajęć

4 zajęcia

Wiek

8 - 12 lat

Certyfikat

tak

Programowanie Lego WeDo

LEGO® Education WeDo 2.0 to gotowy do użycia zestaw pozwalający wprowadzić uczniów w świat robotyki. Uczniowie mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika i czujników, programować polecenia, a następnie wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie nowych technologii.

Zestawy programowalne mogą być programowane w znanym i uwielbianym zarówno przez dzieci jak i nauczycieli na całym świecie języku Scratch.

Prowadzący

Instruktorzy kursu Scratch to osoby, które zostały przeszkolone i są wykwalifikowane do prowadzenia tego typu warsztatów. Wybierając ten kurs, możesz mieć pewność, że będziesz programował pod okiem profesjonalistów.