• Poklikani

    Wspólny krok w Twoją przyszłość

Robotyka

To propozycja dla placówek i instytucji, które chciałyby kontynuować współpracę z Poklikanymi.
Oferujemy zajęcia z robotyki na robotach Lego WeDo lub Lego Mindstorms. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z Państwa opiekunem.

Ilość zajęć

do ustalenia

Wiek

do ustalenia

Certyfikat

tak

Lego WeDo

LEGO® Education WeDo 2.0 to gotowy do użycia zestaw pozwalający wprowadzić uczniów w świat robotyki. Uczniowie mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika i czujników, programować polecenia, a następnie wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie nowych technologii.

Zestawy programowalne mogą być programowane w znanym i uwielbianym zarówno przez dzieci jak i nauczycieli na całym świecie języku Scratch.

Lego Mindstorms

Zestawy Lego Mindstorms łączą markowe klocki Lego (głównie z serii Lego Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną pozwalającą między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie.

Pracując z EV3 uczestnicy są zachęcani do kreatywnego rozwiązywania problemów metodą burzy mózgów, poprzez proces selekcji, budowania, testowania i ewaluacji.

Prowadzący

Instruktorzy kursu robotyki to osoby, które zostały przeszkolone i są wykwalifikowane do prowadzenia tego typu warsztatów. Wybierając ten kurs, możesz mieć pewność, że będziesz pracował pod okiem profesjonalistów.