Skip links

Chcesz do nas dołączyć?
Super, że jesteś!

Dołącz do nas i razem zmieniajmy nasze otoczenie na lepsze.

Stowarzyszenie Poklikani poszukuje wolontariuszy do naszych szeregów! Jeśli bliska jest Ci idea naszej inicjatywy i chciałbyś z nami działać, wypełnij poniższy formularz 🙂
O nas:

Zauważyliśmy, że specyficzna grupa ludzi – dzieci i młodzież z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz klas integracyjnych – zagrożona jest wykluczeniem cyfrowym. Takie osoby często nie posiadają komputera w domu, co w obecnych czasach jest utrudnieniem. Chcemy dać im szansę, prowadząc warsztaty technologiczne, podczas których beneficjenci będą się uczyć jednego z kilku oferowanych przez nas języków programowania. Jednym z bardziej opłacalnych, jak i poszukiwanych zawodów, jest właśnie zawód programisty – szczególnie w obecnej sytuacji gospodarczej, gdy zauważalne jest zjawisko rynku pracownika. Dzięki naszemu projektowi w gronie odbiorców zostanie wyelimowane wykluczenie cyfrowe, jak i zapewnione zostaną narzędzia, które pomogą im funkcjonować w dobie internetu.

Obecnie w projekt zaangażowanych jest 8 osób.

Więcej informacji o nas i projekcie znajdziesz na stronie głównej, w zakładce Stowarzyszenie oraz naszym FB.

A czy…?

Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli jednak nie ma tu odpowiedzi na Twoją wątpliwość, śmiało napisz do nas przez zakładkę Kontakt albo na Messengerze.

Poklikanych tworzą uczniowie szkół średnich (w tym maturzyści), a także studenci. Twój zakres obowiązków i poświęcony na to czas ustalamy wspólnie, więc nie masz się czego obawiać.

Nie każdego muszą kręcić komputery – to zrozumiałe. Poszukujemy nie tylko prowadzących zajęcia, ale także osób, które wspomogą inaczej pracę Stowarzyszenia. Jeżeli masz jakiś pomysł na siebie – śmiało wypełniaj formularz.

Po wysłaniu formularza będziemy kontaktować się z wybranymi kandydatami. Kolejnymi etapami rekrutacji jest rozmowa z kierownikiem wolontariatu, a następnie z koordynatorem działu, do którego dostaniesz przydział. Brzmi to poważnie, ale nie masz czym się martwić – jesteśmy pozytywnie nastawieni do każdej osoby.

Nie określamy terminu – zgłoszenia zbieramy w trybie ciągłym. Jednak im szybciej wyślesz swoje zgłoszenie, tym szybciej będziesz móc zmieniać swoje otoczenia na lepsze.

Co z tego będę miał?

Szkolenia

Wesprzemy Cię, proponując udział w wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach, podczas których rozwiniesz swoje komptencje.

Wolontariat

Zawrzemy z Tobą odpowiednie porozumienie, dzięki czemu będziesz dokładnie znał zakres swoich obowiązków i dostaniesz zaświadczenie o wolontariacie.

Doświadczenie

Zyskasz biznesowe doświadczenie z zakresu zarządzania projektami, które pomoże Ci znaleźć dobrze płatną pracę.

Wypełnij formularz

Chętnie dowiemy się czegoś o Tobie.